Csiszolás

Széleskörű csiszoló gép paletta áll rendelkezésünkre. A legnagyobb 1350mm szalagszélességű automatizált szálcsiszoló és sorjaeltávolító géptől kezdve a 75mm szalagszélességű szalagcsiszoló-, az áthatáscsiszoló-, a csőcsiszoló-, a sarokcsiszoló-, a vibrációs csiszológépeken át egészen a 10mm szalagszélességű csiszoló gépekeig.

Hegesztési elszíneződés eltüntetése

Rozsdamentes alapanyagú alkatrészek esetén a hegesztési folyamat során a hőbevitel hatására elszíneződés keletkezik. Amennyiben nincs szükség a hegesztési varratok csiszolására, a látszó varratok elszíneződését csiszolókefével távolítjuk el, tisztítjuk meg.

Lágy, finom felület létrehozása a cél, amelyekre különböző keménységű csiszolókeféket használunk.

A látszó, megtisztított varratok esztétikus, elegáns megjelenést kölcsönöznek a hegesztett termékeinknek.

Hegesztési varratok csiszolása

A hegesztett alkatrészeink jelentős része vevőink igényeinek figyelembevétele alapján csiszolási műveleteken esnek át.

Kerámia csiszolószemcséket tartalmazó csiszolókorongokkal és csiszolószalagokkal kerülnek a hegesztési varratokat lecsiszolásra, lekerekítésre.

Számos olyan terméket gyártunk, amelyek hegesztési varratainak egy részét le kell csiszolni, kerekíteni esztétikai szempontból.

Sok esetben egy több alkatrészből összehegesztett terméken porfestés után már nem lehet látni az alkatrészek illesztését, optikailag azt a hatást keltve, mintha egy anyagból lenne a termék előállítva.

Különböző speciális csiszoló gépek bővítik gépparkunkat, valamint speciális csiszolóanyagok, például rugalmas csiszolóhengerek is rendelkezésünkre állnak, amelyekkel nehezen elérhető helyeken is megmunkálhatóak a hegesztési varratok, alkalmazkodva a különböző geometriájú alkatrészekhez.

Egyes sarkos alapanyagok, például hidegen hengerelt laposanyagok, alumínium profilok összehegesztése után, az alapanyagokhoz illeszkedően sarkos élek kialakítása indokolt, ezáltal elérve a termék éleinek egyöntetűségét. A sarkos élekkel kialakított termékek kiválóan illeszkednek a mai modern stílusú termékek designjához.

A hegesztési varratok csiszolását és a termékek sarkainak, éleinek lekerekítése is egy sűrűn alkalmazott fémcsiszolási eljárás, amely nemcsak balesetvédelmi szempontból előnyös, hanem egyúttal könnyebb termékfelhasználást biztosít.

A hajlított lemezalkatrészek összehegesztése után a hegesztési varratokat a hajlítás külső rádiuszával megegyező ívre szükséges megcsiszolni, ezzel is garantálva a termék esztétikus megjelenését.

Több olyan projektben veszünk részt, amelyek különleges igényeket kívánnak meg, ezekhez speciális csiszolótermékek alkalmazására van szükség.

A csiszolóanyagokat, gépeket és a megmunkálási sorrendet mindig a csiszolandó anyaghoz és a csiszolási feladathoz megfelelően szükséges megválasztani. A csiszolóanyagok lehetnek extra durva szemcséjűek, rendkívüli finomságúak, de akár speciális bevonattal rendelkezőek is lehetnek.

R

Felületelőkészítés

Az alkatrészek felületének megfelelő előkészítése minden felületkezelési eljárás alapja.

A csiszolóanyagokat a megmunkálandó alapanyaghoz illeszkedően választjuk ki, és alkalmazzuk, hogy a porfesték vagy más bevonat egységesen hozzátapadjon az alkatrész teljes felületéhez, ezzel növelve annak minőségét és tartósságát.

R

Szálcsiszolás

A szálcsiszolt felület előnyei közé tartozik a homogén, egyöntetű, textúrált felület mellett, hogy a termékek használata során keletkező ujjlenyomatok, karcolódások kevésbé látszódnak meg a terméken, ezért közkedvelt eljárás több iparágban is.

Gyakran találkozhatunk szálcsiszolt felületű termékekkel a belsőépítészeti berendezési tárgyak esetében, a konyhai- és élelmiszaripari gépeknél és eszközöknél, a kültéri és beltéri bútoroknál, feliratoknál, cégéreknél, a legkülönbözőbb berendezések, gépek burkolati elemeinél.

A szálcsiszolás funkcionális előnye a praktikus textúra mellett a tartósság. Olyan elemeknél is gyakran használják, amelyek nagy fokú igénybevételnek vannak kitéve, mivel a mindennapi intenzív használatnak a szálcsiszolt felület jobban ellenáll. Pl.: liftek, beléptető rendszerek.

R

Csövek szálcsiszolása, hengerpalást csiszolás

Cégünk gépparkjában megtalálhatóak cső- és hengerpalást csiszológépek, amelyekkel egyenes és íves csövek és köranyagok szálcsiszolását egyaránt végezzük. A csövekből és köranyagokból készült alkatrészek látványát nagy mértékben növeli azok felületének megmunkálása. Különböző szemcseméretű csiszolóanyagok segítségével többféle felületet érhetünk el. Szálcsiszolt csőalkatrészekkel számos helyen találkozhatunk, pl. korlátok, kapaszkodó… stb.

R

Gércsiszolás

A már előre szálcsiszolt, szálba húzott alkatrészek hegesztése után sokszor kézi palástcsiszoló géppel gércsiszolást végzünk, amely a végtermék látványosságát fokozza.

R

Áthatás csiszolás

Fein áthatáscsiszoló gépünket leggyakrabban cső-cső találkozások esetében alkalmazzuk. A csövek áthatáscsiszolásának hatására a csövek falvastagságát a kívánt szögben és mértékben csiszoljuk meg, így még jobb alkatrész illeszkedést érünk el.

Különböző átmérőjű, a csiszolandó csőalkatrész átmérőjéhez illeszkedő első vezető görgő áll rendelkezésünkre, amelyek rövid idő alatt cserélhetőek, így gyorsak az átállások a különböző keresztmetszetű alkatrészek áthatás csiszolásánál. A csiszolási szög 30° és 90° között állítható.

Az áthatáscsiszoló gép használatával nincs szükség az alkatrészek áthatás marására, gyorsabb megmunkálást tesz lehetővé.

R

Polírozás

Polírozás egy olyan munkafolyamat, amelynek során egyre finomabb szemcseméretű polírozó korongokkal, rongykorongokkal és polírpaszták használatával fényesítjük, tükrösítjük az alkatrész felületét. Ennek a technikának köszönhetően a különböző típusú fémek felülete finomabbá tehető.

A polírozás rendkívül aprólékos és időigényes folyamat, amelyhez elengedhetetlen a szaktudás és kellő precizitás, ám az elkészült termékek ennek révén rendkívül esztétikus megjelenésűek lesznek.